Podkładki pod krzesło

Podkładka pod fotel

Jest to sprawa indywidualna – jedni decydują się na panele, inni na podłogi z drewna, a jeszcze inni klasyczne wykładziny. Jedno jest pewne, niezależnie od tego na jaki typ podłogi się zdecydujemy powinniśmy o nią dbać, aby nie uległa uszkodzeniom. Użytkowanie krzeseł i foteli obrotowych rysuje powierzchnię podłogi, dlatego powinniśmy pomyśleć o jej odpowiednim zabezpieczeniu. Jak to zrobić? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie podkładka pod fotel. 

Jak wybrać odpowiednią matę pod krzesło?

Mata winylowa nadaje się do umieszczenia pod fotelem, krzesłem kuchennym czy biurowym na kółkach. Maty wykonujemy w wielu wzorach, aby łatwiej można dobrać je do wystroju wnętrza. Taka mata ochronna wykonana jest z niezwykle wytrzymałego winylu. Niewielka grubość maty w żaden sposób nie wpłynie na codzienne użytkowanie podłogi. Dzięki matom pod krzesło unikniemy zarysowań czy też poważnych uszkodzeń mechanicznych na naszej podłodze. Co więcej, dobra i solidna mata pod fotel biurowy jest w stanie zabezpieczyć podłogę także przed zabrudzeniami. Stosowanie maty ochronnej pod fotel biurowy jest pewniejszym, tańszym i dającym szybsze rezultaty rozwiązaniem porównując do  innych form zabezpieczeń podłogi jak np. lakierowanie. Jeśli zdecydujemy się już na zastosowanie maty ochronnej, przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Zwróć uwagę na kilka aspektów wybierając matę pod fotel

Pierwszym i najważniejszym aspektem jest rozmiar. Powinna zajmować taki obszar, na którym najczęściej przesuwamy nasz fotel. Sprawdź zatem wymiary podstawy swojego fotela obrotowego bądź krzesła. Oceń także wymiar samego biurka. Dla wygody użytkowania mata powinna częściowo schować się pod biurko. Zwróć także uwagę na to w jakie miejsca przesuwa się fotel. Bezpiecznie będzie założyć dodatkowy margines, aby mieć pewność, że nie będziemy wyjeżdżać kółkami krzesła na podłogę. Proponujemy kilka formatów, które powinny zapewnić maksymalną wygodę użytkowania. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał. Powinien być odporny na uszkodzenia i zarysowania ponieważ mata ochronna jest także elementem dekoracyjnym. Nasze maty wykonane są z wytrzymałej tkaniny poliestrowej, dzięki czemu na długi czas można cieszyć się ładnym wyglądem maty, a także podłogi.