Wyposażenie biura - meble, sprzęt i akcesoria
wrz, 13 2022   |   Deco porady

Wyposażenie biura - meble, sprzęt i akcesoria

Zaprojektowanie biura, które spodoba się całemu zespołowi to nie takie proste zadanie. Ile osób, tyle rzeczy, które lubią i które wpływają na ich komfort pracy. Jak zatem zaadoptować przestrzeń biurową, aby stała się wygodnym miejscem pracy i pozytywnie wpływała na produktywność pracowników? Zobacz nasze pomysły!

Meble biurowe

Aby być produktywnym i maksymalnie wykorzystać czas spędzony w biurze, ważne jest, aby mieć wygodne środowisko. Można to osiągnąć wybierając odpowiednie meble w zależności od potrzeb. Jakie czynniki brać pod uwagę dobierając wyposażenie do biura?

  • dobra jakość mebli - zainwestuj w produkty, które będą trwałe i posłużą firmie przez długie lata.

  • rozmieszczenie wyposażenia - trzeba postarać się je ułożyć w taki sposób, aby biuro wyglądało na większe i bardziej dostępne (poruszanie po pokoju powinno być łatwe).

  • komfort pracy - np. dopasowanie wielkości biurka do potrzeb pracowników, dobranie wygodnego krzesła biurowego (po więcej porad dotyczących wyboru fotela obrotowego zapraszamy do naszego artykułu "Jak wybrać wygodny fotel do biurka").

  • odpowiedni design - należy dopasować przestrzeń biurową do charakteru wykonywanej pracy. Jeśli pracownicy muszą się ze sobą często porozumiewać, należy zadbać o to, żeby z łatwością mogli to zrobić.

Wyposażenie biura - meble, sprzęt i akcesoria

Wyposażenie biura - sprzęt komputerowy i inne gadżety

W ciągu ostatnich kilku dekad świat technologii przeszedł gwałtowne zmiany. Wprowadzenie i udoskonalenie komputerów oraz wielu innych gadżetów pomogło nam w codziennym życiu. Postęp w sprzęcie biurowym ułatwił profesjonalistom pracę i łączenie się z całym światem. Wybór odpowiedniego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania będzie zależeć od rodzaju pracy wykonywanej przez pracowników. Warto zaciągnąć ich opinii, na jakich programach wcześniej pracowali, co im ułatwia pracę i czego im nie może zabraknąć w codziennych obowiązkach.

Pamiętajmy jednak, że sprzęt biurowy nie ogranicza się już tylko do komputerów i telefonów komórkowych. To również drukarki, skanery, projektory. Coraz więcej firm korzysta również z innych technologii np. sztucznej inteligencji czy rozszerzonej rzeczywistości (AR), która pozwala im robić prototypy produktów. Podczas projektowania nowego biura warto wziąć pod uwagę również inne opcje, poza tymi standardowymi. Takie nowości technologiczne niewątpliwe wpłyną na jakość wykonywanej pracy.

Wyposażenie biura - meble, sprzęt i akcesoria

Akcesoria biurowe, których nie może zabraknąć

Mimo że technologia bardzo szybko się rozwija, to każda firma powinna posiadać podstawowe artykuły biurowe. Mowa oczywiście o takich narzędziach do pracy jak długopisy, papier czy samoprzylepne karteczki. Wiele pracowników używa ich do swojej pracy i woli właśnie w ten sposób organizować swój czas.

Istotną rolę będą pełnić również oznakowane foldery, pudełka, kosze i segregatory, które pomogą pracownikom w archiwizacji dokumentów. W ten sposób firmowa dokumentacja będzie poukładana i łatwo dostępna. Niezbędne będą również tablice biurowe, które posłużą do zarysowania strategii firmy i uporządkują wszystkie pomysły pracowników.

Aby stworzyć przyjazną i wygodną przestrzeń oraz zadbać o profesjonalizm i estetykę biura należy pamiętać również o dodatkowych dekoracjach. Warto na ścianach powiesić np. obrazy szklane, designerskie zegary bądź plakaty. Na biurka zakupić można kolorowe maty ochronne, a jeśli zależy nam, aby na nowej podłodze nie pojawiły się zarysowania to należałoby zakupić maty pod krzesła biurowe.

Wyposażenie biura - meble, sprzęt i akcesoria

Dodatku, którego nie powinno zabraknąć w biurze to roślinność! Rośliny są świetnym sposobem na zmniejszenie stresu, pozytywnie działają na kreatywność i wydajność pracy. Oprócz tego nawilżają i oczyszczają powietrze.

Wydajna przestrzeń biurowa

Wybierając odpowiednie narzędzia do pracy biurowej, firmy powinny brać zawsze pod uwagę potrzeby pracowników, wpłynie to bowiem pozytywnie na ich efektywność w codziennej pracy. Zadowoleni pracownicy, którzy mają pozytywne warunki, będą niewątpliwie bardziej zmotywowani do działania.