Dywany winylowe do łazienki

Dywaniki łazienkowe – postaw na funkcjonalność

Powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” nabiera jeszcze większego znaczenia podczas aranżacji wnętrz. Źle dobrane dodatki mogą całkowicie zaburzyć całość. Czasami jednak to jeden świetnie dobrany element potrafi zdziałać cuda i sprawić, aby całość nabrała zupełnie innego oblicza. Podczas aranżacji domu czy mieszkania duży nacisk kładziemy na wybór odpowiednich kolorów, mebli czy faktur. Często zapominamy o tym, że właśnie te najmniejsze, z pozoru nieistotne przedmioty, dodają cudownego uroku naszym pomieszczeniem. To właśnie dzięki tym dodatkom całość prezentuje się doskonale. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wyposażeniu naszej łazienki i zwróćmy uwagę na to, jaką wartość daje nam dywanik? Czy oprócz tego, że ładnie się prezentuje, spełnia inne funkcje?

Designerskie dywaniki do łazienki

Po zażytej kąpieli potrzebujemy chwili odprężenia. Jednak drażniąca, zimna i śliska podłoga w łazience potęguje w nas coraz nieprzyjemne uczucie. Nic dziwnego, nikt tego nie znosi! Pora raz na zawsze rozprawić się z tym problemem. Rozwiązaniem jest piękny i funkcjonalny dywanik łazienkowy. Zapewnia on wyjątkowy komfort dla nóg. Wyposażając swoją łazienkę w taki element, nie musimy martwić się o ewentualny upadek na śliską i mokrą podłogę.

Duży wybór dywanów 

Dywanik winylowy, wykonany w 15% z tkaniny poliestrowej oraz w 85% z PCV jest dostępny w wielu różnych rozmiarach, rozmaitych wzorach i kształtach. Podłoże dywanu zawiera piankę PCV o grubości 2 mm, natomiast gramatura wynosi 1000g/m2. Dywaniki warto zabezpieczyć również matą antypoślizgową, dzięki której nie przesuną się one po śliskiej nawierzchni kafelków. Chodniczek możesz umieścić nie tylko przy wannie, ale też umywalce i toalecie – to sprawi, że zapewnisz wszystkim uczucie komfortu. Decydując się na zestaw dywaników łazienkowych, zaoszczędzisz czas sobie i domownikom. Nie będziesz już musiał wyciągać mopa ścierek podłogowych po każdej kąpieli. W prosty i szybki sposób utrzymasz ład i porządek.

Jaki dywan sprawdzi się w Twojej łazience?

Jeśli zastanawiasz się jaki wzór i kolor sprawdzi się w Twojej łazience, koniecznie zapoznaj się z naszą bogatą ofertą chodniczków łazienkowych. Na pewno nie jeden przypadnie Ci do gustu. W pierwszej kolejności weź pod uwagę przede wszystkim rozmiar. Zbyt duży dywanik nie zmieści się w łazience, natomiast zbyt mały – nie spełni Twoich oczekiwań. Dlatego możesz wybrać klasyczny, kwadratowy model. Doskonale wpasuje się on w stosunkowo długiej łazience. Jeżeli jednak Twoja łazienka jest mniejsza, dywanik okrągły będzie najlepszym rozwiązaniem. U nas znajdziesz najmodniejsze dywany i maty łazienkowe