HOME / Dywany winylowe / Pomieszczenia / Kuchnia

Dywany do kuchni

Dywan do kuchni – potrzebny czy zbędny?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Spędzamy w niej mnóstwo czasu, m.in. przygotowując czy jedząc ulubione przysmaki. Nie bez powodu każdy chce czuć się w niej wyjątkowo dobrze. Dlatego oprócz tradycyjnego wyposażenia kuchni, warto zadbać również o detale. To dzięki nim pomieszczenie będzie prezentować się nie tylko pięknie, ale i czysto. Dywany coraz częściej stanowią w wielu aranżacjach kuchennych nieodłączny element. I słusznie! Do wyjątkowych cech, jakie przemawiają za ich wyborem są: ciepło, przytulność i estetyka. Czym zatem powinniśmy się kierować przy zakupie dywanu? Musimy postawić przede wszystkim na praktyczność. Podłoga w kuchni – jak nigdzie indziej – jest narażona na liczne zabrudzenia i obciążenia mechaniczne. Szczególnie jest to widoczne przy lodówce i kuchence. Dlatego w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni materiał. Długie i gęste włosie chodnika na pewno się nie sprawdzi. Mając taki chodnik, musielibyśmy go kilka razy dziennie odkurzać i czyścić. Najlepszym wyborem mogą okazać się dywany winylowe.

Jakie zalety ma dywan winylowy?

Nowoczesne dywany winylowe nie bez powodu są hitem wielu kuchennych aranżacji. Wyróżnia je przede wszystkim:

  • Wytrzymałość i odporność, między innymi na rozciąganie, rozdarcia czy zagięcia.
  • Łatwość w czyszczeniu. Zabrudzony dywanik kuchenny wystarczy przetrzeć szmatką lub mopem. Pomimo tego że jest to materiał łatwy w czyszczeniu, polecamy wybrać do swojej kuchni tkaniny zdobione typograficznymi napisami, paskami bądź innymi wzorkami. Na jasnych i jednokolorowych dywanach są bardziej widoczne zabrudzenia.
  • Uniwersalność. Chodnik, oprócz pomieszczenia jakim są kuchnia czy jadalnia, idealnie wpasuje się w pozostałe miejsca w domu.
  • Kolejną równie istotną cechą jest fakt, że dywan winylowy ma właściwości antystatyczne, dlatego jest także przyjazny alergikom. Poza cechami praktycznymi warto wspomnieć też o ich walorach estetycznych. Dywany winylowe, wykonane aż w 85% z PCV, ucieszą oko niejednego miłośnika wyszukanych grafik i nadruków fotograficznych.

Ociepl wnętrze kuchni modnym i praktycznym dywanem

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą dywanów i wybrania odpowiedniego motywu dla siebie. Postaw na wysoką jakość, praktyczność oraz modne wnętrze, w którym zarówno Ty, jak i Twoi bliscy poczują się urokliwie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania odnośnie zakupu odpowiedniego dywaniku, to koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami od wystroju wnętrz. Doradzimy, podpowiemy i wspólnie wybierzemy dla Ciebie idealny dywan z tworzywa sztucznego.